Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

83 Ostrov hudby – film

Podrobnosti

Dátum:
5. februára 2019
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín,
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Premietanie filmu Ostrov hudby a rozhovor s jeho režisérkou a producentkou Martinou Slovákovou, autorom námetu Richardom Čermákom a Martinom Turzíkom z hudobného vydavateľstva Deadred Records.

Pôvodný slovenský projekt Ostrov hudby, ktorý už v troch edíciách spojil nezávislé hudobné vydavateľstvá a komunity muzikantov, sa rozrástol o originálny dokument približujúci súčasnú alternatívnu slovenskú hudobnú scénu zahraničnému publiku. Asi tridsaťminútový dokument nakrútený v angličtine a bez komerčného partnera dramaturgicky nadväzuje na kompilácie a je jedinečným audiovizuálnym svedectvom doby, v ktorej žijeme. Jeho hlavným cieľom je pomôcť slovenskému “ostrovu hudby” získať viac fanúšikov v zahraničí. Medzinárodnú premiéru má v januári na najväčšom európskom showcase festivale Eurosonic Noorderslag (ESNS) v Holandsku. Podujatie, ktoré v minulosti pomohlo naštartovať kariéru Franz Ferdinand, James Blake, MØ, Selah Sue či The Editors, sa tento rok zameriava na slovenskú a českú hudbu.

Martina Slováková, režisérka a producentka

Absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Tvorbe videí sa venuje od roku 2007. Nakrútila viacero hudobných videoklipov a online dokumentov o slovenských hudobníkoch. Je autorkou projektov Slovenský národný remix a Betke – pocta Bety Majerníkovej. Po úspešnej freelance kariére založila v roku 2012 vlastné kreatívne štúdio Cukru production, kde pracuje ako výkonná a kreatívna riaditeľka. Žije a tvorí v Trnave. Viac na www.slovakova.sk

Richard Čermák, námet a produkcia

Zakladateľ rešpektovaného vydavateľstva GERGAZ. Začínal ako hudobník v projekte The Global Optimistic, s ktorým si zahral na festivaloch Sziget, či Pohoda. V roku 2016 získal ocenenie od Rádia_FM a Denníka N za prínos do hudby za projekt Ostrov hudby. Aktuálne pôsobí ako Head of Brand v legendárnom WebSupporte a ako zakladateľ a ideamaker sa venuje úspešnému online médiu Meet the Heroes.

Martin Turzík

Absolvent Fakulty architektúry STU v odbore priemyselný dizajn. V roku 2000 založil hudobné vydavateľstvo Deadred Records, ktoré v roku 2011 získalo Ocenenie za prínos do hudby na Radio_Head Awards. Hudobne je aktívny v kapelách Autumnist a Nylon Union. S rodinou žije v Trenčíne, kde aj pracovne pôsobí vo vlastnom štúdiu Fluidum Design.