Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

88 Menej pohodlia, plnší život

Podrobnosti

Dátum:
24. septembra 2019
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín,
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/
hostia a moderator

Rozhovor o strachu, lenivosti a konformite v našich životoch a o tom, čo s tým môžeme urobiť. S klinickým psychológom a psychoterapeutom Gabrielom Hrustičom a vesmírnou učiteľkou Júliou Jánošíkovou, ktorá bola na misii v raketovom centre NASA v Alabame, sme diskutovali o tom, prečo je dobré vykročiť zo zaužívaných zvyklostí a krčmových partií, ako na to nájsť odvahu a o tom, čím sa líšia tí, ktorí naplno žijú svoje životy od tých, ktorí prešľapujú na mieste.

Spokojní, nespokojní, všetci občas zatúžime po menšej či väčšej zmene. V jej prirodzenom uskutočnení a v opustení zóny pohodlia nám bránia rôzne brzdy – často najmä návyky, strach a lenivosť. V hlave si nachádzame rôzne výhovorky a uistíme sa, že možno je lepšie pokračovať zaužívaným spôsobom. Ako sa teda dá naučiť prekonať strach zo zlyhania? Ako byť odvážnejší, nebrať seba a všetko okolo príliš vážne a neriešiť, čo si myslia druhí? V čom je dobré cestovanie? Je lepšie byť chvíľu sám so sebou, alebo je lepšie stretávanie sa s novými ľuďmi? A čo vtedy, ak vlastne nevieme, čo chceme?

hostia a moderator

Gabriel Hrustič pracuje v Psychiatrickej nemocnici Phillipa Pinela v Pezinku a vo vlastnej praxi Via Psychologica ako klinický psychológ a psychoterapeut. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, absolvoval výcviky v psychodynamickej a biodynamickej psychoterapii. Je ženatý, s manželkou a deťmi žijeme v neďalekom Limbachu. Pomáha ľuďom pozerať sa tam, kde sa doteraz pozerať nezvykli a uvažovať o súvislostiach, o ktorých doteraz neuvažovali. Spojenie so svojimi emóciami vníma ako dobrý odrazový mostík pre človeka, ktorý hľadá svoje šťastie.

Júlia Jánošíková učí fyziku na gymnáziu v Malackách. V žiakoch sa snaží vzbudiť záujem dozvedieť sa niečo nové, vedieť, kde si nájsť informácie a ako pozitívne využívať technológie, ktoré nás obklopujú. Dosiahla s nimi veľa úspechov a sama sa zúčastnila viacerých celosvetových konferencií a medzinárodných spoluprác. Nedávno reprezentovala Slovensko na Education Exchange v Paríži. Pred dvoma rokmi sa zúčastnila päťdňovej misie v americkom raketovom centre NASA v Alabame. Vcítila sa do kože astronautov, ktorí zažívajú pocit beztiaže, prechádzajú sa po Mesiaci, alebo sú vyslaní na Mars.

divaci