Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

68 Kam kráča televízna žurnalistika?

Podrobnosti

Dátum:
9. mája 2017
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Klub Lúč
Kniežaťa Pribinu 3,
Trenčín,
Webstránka:
klubluc.sk

Hosťami májového vydania rozhovorov so zaujímavými ľuďmi boli Zuzana Hanzelová a Michal Kovačič. Pracujú v televíziách – ona vo verejnoprávnej, on v komerčnej. Poslušnosť a plytkosť im nevoňajú, viac majú radi priamosť a otvorenosť. Do spravodajstva priniesli prievan, ambíciu a profesionalitu. Rozprávali sme sa s nimi o práci aj súkromí, aktuálnych výzvach a nových trendoch ich profesie v demokratickej spoločnosti.

Sú nezávislí na politických stranách a podnikateľských záujmoch? Cítia sa v práci slobodní a rešpektovaní? Majú z niečoho obavy? Je zložité pre nich vyjadriť svoj postoj bez komentovania, stručne a vecne? Majú podmienky na pravdivosť a vyváženosť spravodajstva? Ako overujú fakty? Vnímajú zodpovednosť za výber tém? Ako vnímajú negativizmus v správach a medzi ľuďmi? Považujú sledovanosť za dôležitú? Prispôsobujú sa väčšinovému vkusu? Vidia zmeny v nárokoch mladých ľudí na obsah a kvalitu programov? Majú médiá prispievať k tomu, aby sme boli k sebe lepší? Čo okrem informovania a zabávania je ich úlohou?

Zuzana Hanzelová je moderátorkou a redaktorkou verejnoprávnej televízie. Svojou prácou prispela k tomu, že spravodajstvo RTVS za posledné štyri roky takmer zdvojnásobilo počet divákov. Má bakalársky titul zo štúdia žurnalistiky na UKF v Nitre. V rokoch 2010 až 2012 pracovala v TA3, odvtedy je v RTVS. Ako redaktorka sa venuje politike a investigatíve, moderuje Správy a komentáre na Dvojke. Myslí si, že novinári by sa mali stretávať so študentmi, vysvetľovať im ako pracujú a otvorene s nimi diskutovať na akékoľvek témy.

Michal Kovačič  vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval v Slovenskej televízii a novinárske skúsenosti získaval aj vo Fun rádiu. Ako redaktor Televíznych novín pracuje od roku 2008 v televízii Markíza, venuje sa domácej a zahraničnej politike. Ako spravodajca bol prítomný pri riešení migračnej krízy na Balkáne, referende v Grécku a teroristických útokoch vo Francúzsku. Je spolumoderátorom predvolebných a volebných štúdií. Moderuje diskusnú reláciu Fair play s Michalom Kovačičom.