Veronika Kostková - ilustračný obrázok

S Veronikou o hudobnom svete a o prepájaní ľudí v ňom

Na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne študuje mladá trenčianska skladateľka Veronika Kostková hudobný manažment. Popri vlastnej tvorbe sa venuje kultúre najmä z produkčnej strany. Skúsenosti má z viacerých festivalov a s hudobníkom Chrisom Ellysom (vlastným menom Christianom Forgáčom) vytvorili projekt ROZHRANIE acoustic sessions, ktorý umožňuje talentovaným sólovým umelcom či menším akustickým zoskupeniam prezentovať sa v nezvyčajných priestoroch.
Jana Bebjaková

S Jankou o poctivosti a nadšení nielen pri vedení Penziónu Branecký

Odmalička mala Jana Bebjaková rada vo veciach systém a tešilo ju, keď mohla ľuďom okolo seba pripraviť príjemné chvíle. Má tri deti, dva magisterské tituly z cestovného ruchu a manžela Maroša. Od leta 2021 vedie vyhľadávaný Penzión Branecký, ktorý ponúka vkusné, moderné ubytovanie v historickom centre Trenčína. Je nevyliečiteľná optimistka plná energie, no prvý rok v novej práci pre ňu vôbec nebol ľahký. Neprekvapuje, že dnes je jedna z tých, ktorí sa rozhodli poskytnúť útočisko ľuďom utekajúcim pred vojnou.
Jakub Šedivý - ilustračný obrázok

S Jakubom o hudobnej tvorbe Lash & Grey, o rokoch v Prahe, gitare a sebavedomí

Profesionálny hudobník, gitarista Jakub Šedivý tvorí so svojou partnerkou speváčkou Kristínou Mihaľovou úspešnú dvojicu Lash & Grey, ktorá je vskutku nevšedným prvkom na našej hudobnej scéne. V Prahe vyštudoval klasickú gitaru, no naplno si ho získal džez. Jeho vzormi boli Pat Metheny, George Benson a Sylvain Luc a jeho štýl hry je moderný a príťažlivý. S Kikou vydali zatiaľ dva albumy: Sleepin’ With The Lights On a Blossoms Of Your World. Napriek významným oceneniam svojej práce ostáva skromný a priateľský.
Nikola Kotláriková

S Nikou o prínosoch cvičenia, zbieraní skúseností, komunikácii a rovnováhe

Minulý rok úspešne ukončila magisterské štúdium marketingu. Rada skúša nové veci a verí, že zdanlivo neskutočné sa občas môže stať realitou. Priateľka pohybu Nikola Kotláriková je externou redaktorkou časopisu Forbes Slovensko, autorkou webovej platformy zameranej na zdravý životný štýl nikafit.sk a tvorkyňou obsahu v marketingovej agentúre Flecklab. Ďalej sa vzdeláva, prepája vedomosti a ponúka ich druhým. Baví ju tvoriť, počúvať hudbu a podcasty, čítať knihy, pozerať dobré filmy, ale aj variť a niekde len tak byť s priateľmi či rodinou.
Michal Mazánik

S Michalom o ohľaduplnosti a všímavom prístupe k verejnému priestoru

V podchode na Hasičskej ulici v smere od Palackého sa musí Michal Mazánik prikrčiť, meria totiž 196 centimetrov. Prehliadnuť sa však nedá aj preto, že aktívne rieši veci, na ktorých mu záleží. Od detstva sa zaujíma o verejnú dopravu a urbanizmus, osobitne sa venuje mestskej mobilite. Je vysokoškolákom, spoluzakladateľom regionálneho projektu Doprava na Považí, spolupracovníkom Mladých reportérov pre životné prostredie a občanom, ktorý na nedostatky nielen trpezlivo upozorňuje, ale aj navrhuje riešenia a podieľa sa na ich realizácii.
Martin Potočný

S Maťom o ozvučovaní a osvetľovaní podujatí, o koníkoch a tvorivosti

S káblami, mikrofónmi, svetlami či projektormi to vie. Zvukový technik, osvetľovač a správca Kina Hviezda Martin Potočný už poskytol technickú podporu množstvu hudobných, divadelných a iných kultúrnych podujatí. Spolupracuje s Divadlom Normálka, Túlavým divadlom, Mestským divadlom Trenčín, Trenčianskym osvetovým strediskom, Trenčianskou nadáciou aj skupinou historického šermu Wagus, vedie firmu Art Event a už aj všeličo pomáhal sám organizovať. Rád má aktívnych a otvorených ľudí, prírodu a kone.
Martina Novotová

S Maťou o jej ceste od vlčiaka Eda až k podpore zodpovednej spotreby

Po štúdiu marketingu a desiatich rokoch v Bratislave sa Martina Novotová vrátila do Trenčína, aby tu s Martinom Gajdošom založili prvý bezobalový obchod BEZOBALiS. Maťa má rada ľudí, zvieratá, prírodu, cestovanie, prednáša vo firmách, na školách, s udržateľnosťou pomáha aj organizátorom verejných podujatí. Odmalička si vraj píše denník. Možno sú v ňom aj spomienky na detstvo v Dolnej Súči či stredoškolský život na Gymnáziu Ľ. Štúra.
Lukáš Cabala

S Lukášom o čítaní a písaní kníh a o antikvariáte Čierne na bielom

Priateľ literatúry Lukáš Cabala má v antikvariáte Čierne na bielom viac ako 37 000 kníh, čas na čítanie si však nájde, len keď má voľno. Neprekáža mu, ak sa mu prežité, uvedomené a povedané pomieša tak, že to nevie celkom presne oddeliť. Jeho spisovateľský debut Satori v Trenčíne bol nominovaný na cenu Anasoft litera 2020, získal Cenu knižných blogerov v súťaži Panta Rhei Awards a stal sa debutom roka v hlasovaní čitateľov Knižnej revue. Vo vydavateľstve Artforum vychádza jeho druhá kniha Jar v Jekaterinburgu.
Terka Dominika Lukáčová

S Terkou o rodine, škole, inováciách vo vzdelávaní a osobných ambíciách

Vyrastala v obci Horovce v okrese Púchov a vo všeličom sa jej odmalička darilo. Na gymnáziu v Dubnici nad Váhom získala Terézia Dominika Lukáčová štipendium na štúdium v Dánsku. Po návrate iniciovala vznik stredoškolského programu neformálneho vzdelávania I AMbitious, ktorý po troch rokoch v Trenčianskom a jednom roku v Trnavskom kraji prichádza aj na východ Slovenska. Terka spoluzakladala program Nexteria Lab a podieľala sa aj na vytvorení platformy GROWNi. Budúci rok ukončí bakalárske štúdium na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií a má ďalšie plány.
Janka Ovesná

S Jankou o tom, ako pomáha ľuďom viesť pestrejší a úspešnejší život

Svoje nápady a ohromnú energiu uplatňuje najmä pri vymýšľaní a organizovaní podujatí pre firmy, školy a širokú verejnosť. Janka Ovesná je zakladateľkou lanového parku Tarzania Trenčín a Activity Parku, s občianskym združením Zaži Trenčín pozýva deti do prírody, dospelých pripravuje na pracovné pohovory, učí angličtinu a so svojím partnerom Petrom Bilickým dlhodobo podporuje lokálnych pestovateľov a výrobcov. Absolventka odboru personálny manažment, ktorý vyštudovala po obchodnej akadémii a vyššom odbornom štúdiu hotelového manažmentu, má rada kultúrne podujatia, najmä koncerty, a cestovanie. Jej široký srdečný úsmev, dlhá čierna sukňa a havranie vlasy s nezvyčajným modrým melírom sú neprehliadnuteľné.
Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín
IBAN: SK65 0200 0000 0024 1744 6357
IČO: 37925156
DIČ: 2022545327
Zásady ochrany osobných údajovZásady používania súborov cookie
Rozhovory Choices pripravujeme vďaka Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis už od roku 2013. Nájdeš nás na: