
- Táto udalosť sa už uskutočnila.
75 Všade dobre, doma najlepšie?

Ambície ich priviedli na prestížne školy a pracovné pozície doma aj v zahraničí. Po čase opustili veľkomestá a vrátili sa domov, svojich snov sa však rozhodne nevzdali. Koordinujú tímy ľudí a nastavujú pracovné procesy v úspešných neziskových projektoch. Čo príchodom späť získali a čo stratili? Je pre nich súčasná práca dostatočnou výzvou? Čo považujú za úspech? Ako si určujú ciele? Čo sa o sebe naučili? Čo by poradili mladým ľuďom, ktorí uvažujú, či zostať na Slovensku?
Vypočujte si rozhovor o zisku a nezisku, stratách a nálezoch, rozhodnutiach a následkoch a o tom, na čom naozaj v živote záleží s Júliou Rázusovou, režisérkou a spoluzakladateľkou Prešovského národného divadla, a právnikom Lukášom Kvokačkom, manažérom občianskeho združenia Barlička.
Júlia Rázusová študovala divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave pod vedením Juraja Nvotu, na Rose Bruford College v Londýne absolvovala odborný študijný pobyt zameraný na fyzické divadlo. Režíruje hry po celom Slovensku, žije nomádskym spôsobom života so základňou v rodnom Prešove. Asi polovicu roka trávi mimo domova. Keď treba, zbalí celú rodinu a cestujú spolu. Ako sama hovorí, je to šialenstvo, ale inak to robiť nevedia a nechcú. V roku 2013 založila spoločne s Michaelou Zakuťanskou Prešovské národné divadlo, za ktorého koncept získali nomináciu na Dosky v kategórii Objav roka.
Lukáš Kvokačka je programový manažér občianskeho združenia Barlička. Pochádza z Prešova, študoval právo na Slovensku, v Španielsku a Holandsku. Po deviatich rokoch práce pre špičky audítorskej branže PwC a EY na Slovensku a vo Veľkej Británii sa vrátil do rodného mesta s ambíciou vytvoriť inkluzívne komunitné centrum pre telesne postihnuté deti, seniorov a obyvateľov Sídliska III. Chce meniť veci k lepšiemu a má pocit, že v Barličke sa to dá. Nateraz tvrdí, že zatiaľ ešte nebol deň, kedy by sa chcel ku korporátnemu životu vrátiť.