Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

65 Úspech či pokoj? Oboje, prosím!

Podrobnosti

Dátum:
21. marca 2017
Čas:
18:30 - 20:00
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Impact HUB Bratislava
Hviezdoslavovo námestie 20,
Bratislava,
Webstránka:
impacthub.sk

Kvôli nepretržitej dostupnosti a množstvu podnetov sa neponárame hlbšie do práce a nevieme ani poriadne oddychovať. Sme nepokojnejší, povrchnejší, frustrovanejší. Radi by sme však zamerali svoju pozornosť v pracovnom aj osobnom živote na to, čo považujeme za dôležité. Ako uprostred telefonátov a stretnutí zvládneme aj tvorivé a kognitívne náročnejšie úlohy? Dokážeme byť produktívni a pritom vnútorne pokojní, či dokonca šťastní?

S Andrejom Jeleníkom a Petrom Kuklišom sme sa rozprávali o pozornosti a s ňou súvisiacich otázkach: Pomôže nám sústredenosť lepšie využívať naše nadanie? Ako ju dosiahneme? Máme si obmedziť pripojenie k sociálnym sieťam? Pre koho a na čo je meditovanie? O čom je metóda focusingu? Ako nájdenie vnútorného pokoja súvisí so schopnosťou byť duchom prítomný tu a teraz? Môžeme všímavosťou zvládnuť stres a uvoľniť sa? Podporíme ňou svoju radosť zo života alebo je to len mýtus?

Andrej Jeleník vyštudoval psychológiu a dejiny umenia a kultúry. Viac ako 9 rokov pracuje v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu. Má skúsenosti so zdravotníctvom, školstvom aj vzdelávaním v biznis sfére. Posledných päť rokov sa aktívne venuje rozvoju všímavosti vo svojom osobnom živote, u individuálnych klientov aj skupín. Pôsobí ako psychológ, lektor zážitkových workshopov a získal oprávnenie vyučovať aj certifikovaný program MBSR. Energiu mu dávajú príroda, turistika, plávanie, rozhovory s priateľmi a meditácia všímavosti.

Peter Kukliš študoval financie a pracoval ako manažér v IT sektore v Indii. Išiel do Anglicka na vlastnej koži zažiť budhizmus a ostal tam osem a pol roka. Pracoval vo fair-trade budhistickej firme, vyškolil sa v nenásilnej komunikácii a metóde focusingu a priniesol ich na Slovensko. Pracuje ako tréner v Maxman Consultants v Bratislave, kde učí ako komunikovať, viesť a spolupracovať facilitatívne a nenásilne. Vo voľnom čase ponúka, čo vie, na kurzoch pre verejnosť. Verí, že ak budeme žiť v súlade s našimi hodnotami, náš život a životy ľudí okolo nás budú lepšie.