Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

94 Univerzita v nových časoch

Podrobnosti

Dátum:
19. mája 2020
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Miesto

Vaša obývačka
Webstránka:
linktr.ee/rozhovorychoices

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Výnimočným podmienkam sa v čase koronavírusu musela prispôsobiť aj naša najstaršia a najväčšia univerzita. Nečakanú výzvu, ako umožniť 22 000 študentom v stovkách akreditovaných študijných programov dokončiť letný semester, museli zrazu riešiť na trinástich fakultách Univerzity Komenského v Bratislave.

Ak vás zaujíma, ako sa im to darilo, vypočujte si neformálny rozhovor s Radomírom Masarykom, prorektorom pre vonkajšie vzťahy. Dozviete sa, ako pedagógovia zmenili vyučovanie, čo ich prekvapilo, čo sa naučili a čo všetko pri tom so svojimi študentmi zažili. Pýtali sme sa, aké prijímačky čakajú maturantov a aký bude ich prvý ročník na univerzite. Rozprávali sme sa o tom, akú budúcnosť má dištančné vzdelávanie na vysokých školách a kto sa tým zaoberá. Podujatia Choices podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a moderuje ich Ivan Ježík.

Radomír Masaryk študoval psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Doktorandské štúdium absolvoval na Pedagogickej fakulte UK, kde obhájil doktorát v odbore pedagogická psychológia. Po niekoľkých rokoch pedagogickej a výskumnej práce na Pedagogickej fakulte sa stal odborným asistentom na Fakulte sociálnych a ekonomických vied. Ako externý konzultant sa venuje aj psychológii marketingu a PR. Je autorom viacerých publikácií, okrem iného úspešnej knihy Medzi človekom a ľuďmi. Od februára 2019 je prorektorom UK pre vonkajšie vzťahy.