Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

92 Skrytá sila introvertov

Podrobnosti

Dátum:
21. apríla 2020
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Miesto

Vaša obývačka
Webstránka:
linktr.ee/rozhovorychoices

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Menej spoločenských a tichších ľudí často vnímame ako neúspešných, menej sebavedomých a nie celkom šťastných. Ak sa však niekto nesnaží pútať pozornosť, neznamená to, že nemá rád ľudí, nemá čo povedať a ani to, že nemá krásny a spokojný život. Akí sú introverti? Neprehliadame ich neprávom a nevyzdvihujeme extrovertov až príliš? Čo s tým? Pozývame vás vypočuť si veľký rozhovor s psychológom Matúšom Bakytom o tichej kráse, vnútornej sile a zaujímavom živote introvertov.

Diskutovali sme o otázkach: Akí sú introverti? Majú radi socializáciu? Majú to extroverti v škole, v práci či vo vzťahoch ľahšie? Prečo sa niektorí snažia introvertov meniť? Aké talenty majú? Kedy sú šťastní? Čo sú ich vnútorné zdroje? Čo ďalšie im pomáha nájsť pohodu? Aký význam má pre človeka samota? Má zmysel aj pre extroverta pozerať sa do svojho vnútra? Môžeme niečo spraviť pre to, aby si spoločnosť introverziu viac cenila?

Matúš Bakyta vyštudoval sociálnu a pracovnú psychológiu a sám sa cíti byť introvertom. Pracuje v súkromnej praxi so zameraním na syndróm vyhorenia. Venovať sa mu začal pred viac ako desiatimi rokmi po tom, čo si ním sám prešiel. Dnes o tejto téme prednáša a organizuje workshopy zamerané na prevenciu. Tri roky pracoval ako psychológ na základnej škole Narnia v Bratislave, venoval sa introvertnejším žiakom a žiačkam. Myslí si, že deti majú často priveľa krúžkov a mali by mať viac neorganizovaného času pre seba a kamarátov. Aj dospelí by si podľa neho mali dopriať aspoň hodinu dovolenky každý deň, aby neutekali pred sebou a nezabudli, kým sú, keď nepracujú.