Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

78 O ľuďoch a vzťahoch

Podrobnosti

Dátum:
15. mája 2018
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Klub Lúč
Kniežaťa Pribinu 3,
Trenčín,
Webstránka:
klubluc.sk

Májové vydanie série Choices bolo o partnerských vzťahoch. Hoci niekedy uprednostňujeme život bez záväzkov a do manželstiev vstupujeme čoraz starší, väčšina z nás chce žiť v šťastnom partnerskom vzťahu. Čo sa s vzťahmi deje? Sú menej kvalitné ako bývali? Očakávame v nich niečo iné ako chceli kedysi naši rodičia? Máme počúvať ich rady? Ako na vzťahy vplývajú spoločenské očakávania a naša výchova? Koľko úprimnosti vzťahy potrebujú a koľko znesú? Prečo prichádza k nevere a máme ju partnerovi priznať? Prečo sa ľahko rozchádzame a kedy je rozvod správnym riešením? Ako vyzerá párová terapia? Prináša výsledky? Čo je emocionálna rezonancia partnerov a ako ju môžeme vo vzťahu rozvíjať?

S psychologičkou a psychoterapeutkou Júliou Halamovou sme sa porozprávali o tom, ako sa menia partnerské vzťahy, čo ich ovplyvňuje, ako si ich udržať a možno aj zlepšovať.

Júlia Halamová je psychologička, psychoterapeutka so súkromnou praxou, ktorá zároveň učí na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave. Je absolventkou dlhodobého vzdelávania v terapii zameranej na emócie, v systemickej terapii a v budovaní komunít podľa Scotta Pecka. Profesijne sa orientuje na psychológiu emócií, komunitnú psychológiu, poradenskú psychológiu a psychoterapiu. Myslí si, že každý z nás potrebuje mať jedného, dvoch či troch blízkych ľudí, na ktorých je emočne naviazaný a od ktorých odvodzuje svoju emočnú pohodu, a je príjemné, ak je pre nás takým človekom partner, s ktorým žijeme.