Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

91 Identita muža

Podrobnosti

Dátum:
18. februára 2020
Čas:
18:00 - 19:30
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín,
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Zmeny v spoločnosti za posledných pár desaťročí spôsobili, že sa výrazne zmenili roly muža. Potvrdzujú to dáta aj prieskumy. Pozývame vás vypočuť si otvorený rozhovor o dnešných slovenských mužoch s výskumníčkou, facilitátorkou a konzultantkou Evou Taračovou a klinickým psychológom, psychoterapeutom a lektorom Martinom Milerom. Rozprávali sme sa o dozrievaní, úlohách a výzvach súčasných mužov a spoznali aktuálne základné portréty slovenských otcov.

Je naozaj postavenie mužov iné ako kedysi? Ako sa s tým vyrovnávajú? Akým predsudkom čelia? Integrujú mladí muži v sebe niekoľko rolí, alebo si vyberajú, či budú dobrí chalani, tvrdí muži, workoholici alebo frajeri? Chýbajú im otcovské vzory? Ako mužov ovplyvní, keď sa stanú otcami? Sú hlavami rodín? Sú niektoré rodinné kompetencie typicky otcovské? Existuje model správneho otcovstva? Aký majú vzťah k svojim deťom? Čo so synmi, ktorí majú tridsať a bývajú stále u mamy?

Eva Taračová sa odborne zaujíma o to, čo, prečo a ako ľudia robia. Snaží sa zistiť, čo cítia a prežívajú, po čom túžia a čoho sa obávajú. Skúma ich zvyklosti, potreby, motivácie a emócie, aby priniesla lídrom, manažérom a kreatívcom poznanie potrebné pri tvorbe riešení, inovácií, značiek a produktov. Od roku 1990 sa venuje marketingovému výskumu, facilitovaniu a konzultáciám v rôznych trhových segmentoch, v komerčnej aj nekomerčnej sfére. Má bohaté skúsenosti v zákazníckych prieskumoch, prieskumoch životného štýlu, B2B prieskumoch a v zamestnaneckých prieskumoch.

Martin Miler sa práci s ľuďmi venuje vyše 20 rokov. V roku 1998 absolvoval štúdium  psychológie na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity. Má viac ako 10 000 hodín psychoterapeutickej praxe. Pracoval v nemocnici aj v privátnej ambulancii, učil na vysokej škole a štyri roky bol prezidentom Slovenskej komory psychológov. Je súčasťou tímu Training Factory, pracuje pre PCA Inštitút Ister Bratislava a tiež vo svojej spoločnosti Ars Viae. Je otcom troch detí. Ak má čas, rád píše blogy, poviedky či krátke zamyslenia, v ktorých si spomína na detstvo.